Home koło humanistyczno-teatralne "DRAMAT I TRAGEDIĘ POZOSTAW TEATROWI"
"DRAMAT I TRAGEDIĘ POZOSTAW TEATROWI"
Wpisany przez Tomaszewska Beata
16 marca grupa teatralna, którego opiekunem jest p.Beata Tomaszewska, wzięła udział w przeglądzie małych form teatralnych odbywającym się co roku w Regionalnym Ośrodku Kultury w Suwałkach.

Konkurs przeznaczony jest dla szkól gimnazjalnych, patronuje mu Kuratorium Oświaty w Białymstoku. W tym roku do eliminacji sferowych stanęło siedem szkół, które zaprezentowały swoje spektakle.
Nasze przedstawienie pt. "Czyste ręce" opowiada historię Marty, uczennicy trzeciej klasy gimnazjum, która, chcąc sprostać wymaganiom rodziców i podnieść własną samoocenę, dokonuje błędnych wyborów. Swoim spektaklem chcieliśmy zwrócić uwagę kilka problemów, z którymi styka się młody człowiek, a mianowicie: samotność, brak porozumienia, wygórowane ambicje.Mamy nadzieję, że niebawem zaprezentujemy go uczniom naszej szkoły.
Pragnę podziękować mlodym artystom, którzy zaangażowali się w spektakl: Pauli Cebelińskiej, Klaudii Charko, Melanii Modzelewskiej, Monice Sołtys, Agacie Mróz, Pawłowi Bujnowskiemu, Danielowi Wielgat, Klaudii Dobrowolskiej, Joannie Konkało, Agnieszce Gulan, Oli Kalinowskiej, Kasi Muczyńskiej, Karolowi Boguszewskiemu, Mateuszowi Zyskowskiemu i Mateuszowi Augustynowiczowi.

Z ostatniej chwili...spektakl "Czyste ręce" zajął III miejce na przeglądziwe małych form teatralnych. Gratulujemy!