Home koło humanistyczno-teatralne Przegląd małych form teatralnych "DRAMAT I TRAGEDIĘ POZOSTAW TEATROWI"
Przegląd małych form teatralnych "DRAMAT I TRAGEDIĘ POZOSTAW TEATROWI"
Wpisany przez Tomaszewska Beata

20 marca w Regionalnym Ośrodku Kultury i Sztuki w Suwałkach odbył się przegląd małych form teatralnych dla młodzieży gimnazjów powiatu suwalskiego, w którym wzięła udział grupa młodych artysów z naszego gimnajum. Impreza ta to kontynuacja corocznych spotkań grup artystycznych, które przygotowują  spektakle profilaktyczne. Finałowa gala odbywa się w maju w Białymstoku.

Nasz spektakl "Poczekaj Aniu...", którego autorką jest p.Beata Tomaszewska, to historia samotnej Ani, uczennicy kl.drugiej, która pomimo braku zrozumienia i akceptacji ze strony innych wybiera życie. Temat, którego się podjęliśmy, jest trudny i bolesny, ale chcielismy poruszyć szerszy problem: jak odnaleźć w sobie siłę,  gdy wokół piętrzą się problemy? Jak przebaczyć sobie i innym? Gdzie szukac pomocy? Jakiego dokonać wyboru?

Mamy nadzieję, że niebawem obejrzycie nasze przedstawienie i ocenicie pracę swoich kolegów. Teraz jednak trzymajcie za nas kciuki, bo jeszcze nie zapadł werdykt jury.

Pragnę podziękować Wszystkim: Klaudii, Monice, Melanii, Agacie, Karolowi, Agnieszce, Kasi, Mariuszowi, Anicie, Zosi i Milenie za zaangażowanie i piękny spektakl. Słowa podziękowania kieruję też do Roberta i Miłosza, którzy wspaniale sprawdzili się w roli operatorów dźwiękowych.

teatr1

teatr2