absolwenci

r.szk.2007/2008

Aleksandra Anna Pawłowska

aleksandra

Uzyskała tytuł „ Supergimnazjalisty 2007/2008"

Uczennica klasy III c Gimnazjum nr 2 im. Sybiraków w Augustowie. Na przestrzeni trzech lat uzyskiwała bardzo wysokie wyniki w nauce oraz świadectwo z wyróżnieniem.

Dwukrotnie w roku szkolnym 2007/2008 otrzymała stypendium motywacyjne za najwyższe wyniki w nauce ufundowane przez burmistrza miasta Augustów.

Finalistka przedmiotowego konkursu biologicznego, finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowego Żywienia. Zajęło I miejsce w Szkolnym Konkursie wiedzy o AIDS (8 XII 2006) oraz III miejsce w roku szkolnym 2006/2007. Uczestniczka Ogólnopolskiego Konkursu na Projekt Kampanii Medialnej „ Odpowiedzialne Wybory Konsumenckie" - „ Czy ja dbam o środowisko?" ( 2007/2008), w  VII Sztafecie Obszarów Chronionych Województwa Podlaskiego oraz Konkursie Wiedzy o Obszarach Chronionych ( 2006/2007) .

W ramach Klubu Europejskiego brała udział w akcji pomocy zwierzętom ze schroniska augustowskiego oraz w projekcie „ Weselsze święta w szpitalu", „ Wieczorku Hiszpańskim", Ogólnopolskim Konkursie „ Odważmy się być wolnymi" oraz w Paradzie Roberta Schumana w 2006 roku. Aleksandra byłą aktywnym członkiem Koła Wnuka Sybiraka. Uczestniczyła w uroczystym odsłonięciu pomnika Ofiarom Sybiru przed Kościołem Jana Chrzciciela w Augustowie. Brała udział w V, VI i VII Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru w Białymstoku, każdego pomagała w przygotowaniu szkolnego Opłatka Sybirackiego.

Zajęła I miejsce w VI Powiatowym Turnieju Wiedzy Humanistycznej „ Cogito ergo sum". Chętnie uczestniczyła i pomagała w organizacji imprezy integracyjnej „ Podarujmy sobie uśmiech". Aktywnie włączyła się w przygotowanie Rekolekcji Wielkopostnych „ Moc w różańcu". Otrzymała wyróżnienie II Szkolnym Konkursie Recytatorskim „ Najdroższe słowo - ojczyzna"( 2 VI 2006 r.) Uczestniczka Konkursu Plastycznego „Augustowska Puszcza zimowy sen". Wraz z Kołem Teatralnym brała aktywny udział w obchodach Święta Szkoły, Jasełkach ( 2006/2007 i 2007/2008) oraz Dnia Nauczyciela.

W roku szkolnym 2005/2006 wzięła udział w Wieczorku Pamięci ks. Jana Twardowskiego. Uczennica zajęła I miejsce w szkolnym konkursie języka angielskiego „Gramma is easy". Dostała wyróżnienie w Międzywojewódzkim Konkursie Recytatorskim „ Bóg w poezji".

Aleksandra jest bardzo kreatywną i pogodną uczennicą umiejącą współpracować z innymi, a  dzięki aktywnej działalności w szkolnych kołach zainteresowań, wysokim wynikom w nauce, pracowitości, życzliwości oraz sumienności. W pełni zasłużyła na wpis do Złotej Księgi Absolwentów.

Tomasz Wasilewski

tomasz

Niezwykle zdolny uczeń klasy III d Gimnazjum nr 2 im. Sybiraków Sybiraków Augustowie. Od pierwszej klasy stawiał sobie wysokie wymagania i wytrwale dążył do ich realizacji, osiągając średnią z zajęć edukacyjnych powyżej 5,00. Otrzymał stypendium sportowe po pierwszym semestrze roku szkolnego 2007/2008. Brał udział w wymianie uczniów Polska-Włochy. Wielokrotnie reprezentował Gimnazjum w różnych konkursach przedmiotowych i sportowych. . Do najważniejszych osiągnięć należy zaliczyć:

-II miejsce w Finale Grupy Północnej w Sokółce Piłki Nożnej

-II miejsce w Finale Grupy Północnej w Suchowoli w Piłce Siatkowej

-II miejsce w Gimnazjadzie Powiatowej w Płasce w Piłce Siatkowej

- VII-VIII miejsce w Finale Województwa Podlaskiego Podlaskiego w Białymstoku w Piłce Nożnej,

- VII - VIII miejsce w Finale Województwa Podlaskiego podlaskiego Białymstoku.

Jest zawodnikiem sportowego klubu „DareCo" - Piłka Siatkowa.

Odznacza się wysoką kulturą osobistą i wrażliwością, zawsze taktowny i odpowiedzialny. Swoim zaangażowaniem i rzetelnością w wypełnianiu obowiązków szkolnych wypracował sobie szacunek kolegów i koleżanek oraz wzorową ocenę zachowania.

Jak na tak młody wiek jego odpowiedzialność, poczucie obowiązku, pracowitość i szlachetność zasługują na wyrazy uznania i podziwu.