Projekt "2 jest ok".
Wpisany przez Rzepecka Henryka

07 marca szkolny koordynator projektu "2 jest ok - indywidualny program wzmocnienia i atrakcyjności i podniesienia jakości oferty edukacyjnej Szkoły Podstawowej nr 2 i Gimnazjum nr 2 w Augustowie ", Henryka  Rzepecka przedstawiła zebranym nauczycielom informację na temat bieżącej realizacji projektu i zadań, które są jeszcze przed nami.
Nauczyciele szczegółowo zostali poinformowani o zasadach rekrutacji uczniów na wyjazdy edukacyjne i stypendia motywacyjne oraz rekrutacji nauczycieli na szkolenia, dzięki którym podniosą swoje umiejetności. Niebawem wychowawcy przekażą informację na temat rekrutacji uczniów na stypendia  swoim wychowankom.  Projekt   jest realizowany od marca 2017 do lutego 2019 roku. Zaczynał się przez wejściem w życie reformy edukacji i miał obejmować dwie szkoły. Od września jesteśmy jedna szkołą, więc w projekcie należało nanieść wiele zmian i czekać na ich akceptrację ze strony Urzedu Marszałkowskiego, który jest organizacją finansującą projekt. Beneficjentem projektu jest Gmina Miasto Augustów. Do tej pory szkoła pozyskała sprzęt w postaci laptopów, dwie tablice interaktywne, rzutniki multimedialne oraz materiały do unowoczesnienia sieci internetowej w szkole. Trwają zajęcia wyrównawcze, rozwijające i z przedsiebiorczości. Za chwilę rozpoczną się zajęcia z  doradztwa zawodowegow w kl. III gimnazjum. Ubiegłoroczne klasy trzecie gimnazjum również skorzystały juz z części tych form.  Czekamy na uzupełnienie wyposażenia pracowni przyrodniczych i realizację kolejnych zadań.

dwojka1

dwojka2