Home
Sukcesy Odyseuszy.
Wpisany przez Rzepecka Henryka   

25 lutego 2018 r. dwie drużyny Odyseuszy z klas gimnazjalnych naszej szkoły wzięły udział w Eliminacjach Regionalnych 27.edycji ogólnopolskiego konkursu Odyseja Umysłu- krajowego etapu międzynarodowego konkursu edukacyjnego Odyssey of the Mind, którego patronat sprawują Minister Edukacji Narodowej. Marszałek Województwa Mazowieckiego i Burmistrz Dzielnicy Warszawa-Bemowo.

W tym roku do Eliminacji Regionalnych w Warszawie, a jest to jedno z sześciu miejsc, w których odbywają się zawody, przystąpiło 95 drużyn z województw: mazowieckiego, podlaskiego, lubelskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Nasza drużyna w składzie: Jakub Szmidt- kl.3b, Patryk Karpiński- kl.3 b, Paulina Zamojska- kl.2 d, Joanna Żytkowska – kl. 2 d, Mikołaj Walulik- kl. 2 d oraz Franciszek Olszewski- kl.2 d trenowana przez p.Beatę Tomaszewską zakwalifikowała się do Finału Ogólnopolskiego, który odbywać się będzie pod koniec marca w Gdyni . Drużyna przez kilka miesięcy pracowała nad problemem długoterminowym 3. pt. „Bajdokument- prawie prawda”, który ma formę humorystycznego przedstawienia. Ponadto podczas konkursu Odyseusze musieli zmierzyć się z tzw. spontanem, czyli zadaniem, którego treść poznali na miejscu podczas eliminacji.

Natomiast drużyna p.Ewy Sobolewskiej z klasy 3 b: Julia Olszewska, Paulina Cudnowska, Monika Chełmińska, Bartosz Gajewicz, Piotr Masłowski oraz Dawid Maksimowski z kl. 3 b pracowała w tym roku nad problemem 5.- „Nieziemska miejscówa”.

Oprócz prezentacji drużyny mogły wykazać się kreatywnością w Strefie Ekspresji oraz obejrzeć występy innych Odyseuszy. Wszyscy, którzy choć raz połknęli bakcyla Odysei, na zawsze zapamiętają niezwykłą atmosferę tego konkursu, bo w Odysei Umysłu każdy jest zwycięzcą! Gratuluję wszystkim uczniom oraz ich trenerom. Zdjęcia z konkursu możecie obejrzeć na stronie szkoły oraz na facebooku.

 

Nasz Patron

znaksybiraka

Sybiracy

kalendarz

czerwiec 2018
N P W Ś C Pt S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

other language

ang1 nrf1 rus1

Projekty

erasmus


Kodowanie__small


comenius


logo_etwinning


     logo_aktyw_ed


lepsza_szkola


przjaznaspz_logo


mapa_kreatywnosci_znaczek


logo_czytam


szkola_z_klasa


 

uczniowie_z_klasa


szkolabp


logo_nib


kapital


Nasz Adres

Gimnazjum nr 2
im. Sybiraków
ul. Nowomiejska 41
16-300 Augustów
087 643 22 30

Napisz do Nas
gim2.vdl.pl

gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości