Home
"Cogito ergo sum" po raz 14.
Wpisany przez Rzepecka Henryka   

Już po raz czternasty został zorganizowany powiatowy turniej humanistyczny, który ma na celu popularyzację wiedzy z zakresu języka polskiego, historii i sztuki. Trzynaście edycji odbyło się w Gimnazjum nr 2 im. Sybiraków, czternastą edycję zorganizowano w pod szyldem Szkoły Podstawowej nr 2 im. Zygmunta Augusta.

Organizatorzy pragną wzbudzić motywację do pogłębiania wiedzy u uczniów zdolnych i stworzyć im możliwości prezentacji swych umiejętności. Taki konkurs integruje środowiska szkolne z całego powiatu. Turniej był adresowany do uczniów klas gimnazjalnych. Przystąpiło do niego sześć zespołów, a każdy z nich liczył po cztery osoby.

     Młodzież zmagała się z dwunastoma konkurencjami z różnych dziedzin humanistycznych. Tematem przewodnim był „dramat”. Stricte wiedzowe konkurencje z historii oraz języka polskiego przeplatały się z zadaniami, w których należało wykazać się talentem malarskim, tanecznym i aktorskim. Uczniowie przygotowali układ choreograficzny do piosenki „Boję się” z musicalu „Romeo i Julia”, ujawnili swe talenty aktorskie w scenkach z „Zemsty”, popisali się erudycją w dialogach o miłości, czy wreszcie ukazali swą malarską wizję pierścienia na podstawie opery Wagnera.

     W turnieju humanistycznym zwyciężyli uczniowie z Gimnazjum nr 4, drugie miejsce zdobyli uczniowie klas gimnazjalnych naszej szkoły, a trzecie również Gimnazjum nr 4. Gratulujemy wygranym zespołom. Cieszymy się, że co roku młodzież uczestniczy w tym przedsięwzięciu, choć to niełatwe zadanie, gdyż wiedzę trzeba mieć dużą, a umiejętności z różnych dziedzin artystycznych. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok.

Konkurs zorganizowano dzięki finansowemu wsparciu Burmistrza Miasta Augustowa, Rady Rodziców oraz darowiźnie z księgarni Atena. Dziękujemy.

Ewa Chodacz, organizator i pomysłodawca konkursu

      Zdjęcia Danuta Gregorowicz ( niebawem w galerii)

 

Nasz Patron

znaksybiraka

Sybiracy

kalendarz

styczeń 2019
N P W Ś C Pt S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

other language

ang1 nrf1 rus1

Projekty

erasmus


Kodowanie__small


comenius


logo_etwinning


     logo_aktyw_ed


lepsza_szkola


przjaznaspz_logo


mapa_kreatywnosci_znaczek


logo_czytam


szkola_z_klasa


 

uczniowie_z_klasa


szkolabp


logo_nib


kapital


Nasz Adres

Gimnazjum nr 2
im. Sybiraków
ul. Nowomiejska 41
16-300 Augustów
087 643 22 30

Napisz do Nas
gim2.vdl.pl

gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości