Home
Erasmus + - kolejna wizyta.
Wpisany przez Granacka Beata   

       Projekt CASE   ( Consumer Awareness for Students In Europe ) – Świadomość Konsumencka wśród Uczniów w Europie w ramach programu Erasmus +ma swoją kontynuację. Rozpoczęty przez Gimnazjum nr 2 im. Sybiraków w Augustowie w 2016 roku jest kontynuowany przez tę społeczność pod szyldem Szkoły Podstawowej nr 2 im. Zygmunta Augusta w Augustowie.    W dniach 10.09. – 14.09.2017r nauczyciele w ramach kolejnej wizyty partnerskiej wyjechali do Turcji do miasta Eskisehir.

Kraje biorące udział w projekcie to : Turcja, dwie szkoły z Włoch, Litwa, Holandia i oczywiście Polska. Był to wyjazd szkoleniowy, na którym byli sami nauczyciele : pani Beata Granacka, pani Lena Olechowska oraz pan Andrzej Kulbacki.

       Już pierwsze chwile spędzone na lotnisku w Istambule uświadomiły nam, że jesteśmy w kraju gdzie nowoczesność przeplata się z tradycją, tworząc harmonijną całość. Trzy dni pobytu w tureckim mieście Eskisehir były wypełnione wspólną pracą w szkole, a wieczory spędzane w gronie już dobrze znanych przyjaciół z krajów partnerskich .

   W pierwszy dzień pobytu poświęciliśmy przede wszystkim na podsumowanie działań projektowych w minionym roku. Każdy uczestnik spotkania przedstawił aktywności jakie miały miejsce w każdej partnerskiej szkole. Wymieniliśmy się doświadczeniami oraz omówiliśmy trudności jakie wystąpiły podczas realizacji projektu. Następnie rozmawialiśmy o działaniach na następny rok trwania projektu.

     Ferda Dogan z Turcji i nasz koordynator Francesco Lanino z Włoch przedstawili prezentację z założeń i działań projektu oraz omówili jeden z ważniejszych czynników - rozpowszechnianie jako jeden z elementów , które zmienia świadomość, kształtuje trwałe zachowania i postawę konsumencką.   Nie zabrakło również ćwiczeń komunikacyjnych, na których pogłębialiśmy swoje umiejętności w tym zakresie. Przy okazji tych zajęć mogliśmy się jeszcze bardziej poznać i polubić.   Pobyt w Eskisehir to również poznanie kultury tego kraju poprzez wizytę w meczecie , smakowanie typowej tureckiej kuchni oraz słuchanie tradycyjnej muzyki.

       Po trzech dniach intensywnej pracy i niezapomnianych wrażeń udaliśmy się do naszych domów, ale pierwsze wiadomości od przyjaciół z partnerskich krajów nadeszły bardzo szybko za pomocą aplikacji WhatsApp, która służy nam do szybkiej komunikacji. Następne spotkanie już październiku. Wszystkie delegacje nauczycieli i młodzieży będziemy gościć w Augustowie od 02 do 06 października. Na bieżąco będziemy relacjonować przebieg wizyty. W styczniu znowu w Eskisehir, ale tym razem z uczniami. Już cieszymy się na ponowne spotkania !                                                                                                                                                                                                                                                          

              

 

Nasz Patron

znaksybiraka

Sybiracy

kalendarz

czerwiec 2018
N P W Ś C Pt S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

other language

ang1 nrf1 rus1

Projekty

erasmus


Kodowanie__small


comenius


logo_etwinning


     logo_aktyw_ed


lepsza_szkola


przjaznaspz_logo


mapa_kreatywnosci_znaczek


logo_czytam


szkola_z_klasa


 

uczniowie_z_klasa


szkolabp


logo_nib


kapital


Nasz Adres

Gimnazjum nr 2
im. Sybiraków
ul. Nowomiejska 41
16-300 Augustów
087 643 22 30

Napisz do Nas
gim2.vdl.pl

gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości