Wyjazd na Politechnikę Białostocką
Wpisany przez Czerwińska Marzenna

W dniu 24 maja 2017 roku odbyła się kolejna wycieczka na zajęcia uniwersyteckie. Celem wszystkich tych wyjazdów jest zapoznawanie uczniów z nowymi odkryciami i teoriami naukowymi, rozbudzanie ambicji naukowych, zapoznawanie z ofertą szkół wyższych w Białymstoku.

Tym razem odwiedziliśmy Politechnikę Białostocką i wzięliśmy udział w zajęciach przygotowanych z okazji XV Festiwalu Nauki i Sztuki, a były to zajęcia bardzo ambitneJ

Uczniowie zostali podzieleni na grupy i brali udział w zajęciach warsztatowych:

- warsztaty na temat budowy i obsługi dronów z ciekawym pokazem sterowania taką małą maszyną latającą,

- warsztaty programowania w MATHLABIE – uczniowie samodzielnie tworzyli algorytmy fraktali i zapoznawali się z ich zastosowaniami w technice i medycynie,

- warsztaty na temat analizy dużej ilości danych tzw. bigdata, kluczowe we współczesnym świecie,

- warsztaty dotyczące filmów poklatkowych, czyli pokazywania zjawisk w zwolnionym tempie.

Obejrzeliśmy również pokaz obrazowania przedmiotów w 3D.

Wizytę na politechnice zakończyliśmy, jak na prawdziwych studentów przystało na wykładzie „Zadziwiające światło”, traktującym o optyce i połączonym z ciekawymi eksperymentami.

Organizatorkami i opiekunkami uczniów na wyjeździe były: p. Ewa Sadowska, p.Marzenna Czerwińska oraz p. Anna Edelman – Nowicka.

luty 2018