Home Erasmus+ założenia projektu
założenia projektu
Wpisany przez Granacka Beata   

Gimnazjum Nr 2 im. Sybiraków w Augustowie już po raz trzeci bierze udział w europejskim projekcie. Dwa pierwsze projekty były realizowane w ramach programu Comenius – Partnerskie Projekty Szkół. Obecny projekt to Erasmus+ Akcja 2 „ Partnerstwa Strategiczne – współpraca szkół ”, który będzie obejmował lata 2016 – 2018. Nazwa projektu to Consumer Awareness for students in Europe – CASE (Świadomość Konsumencka wśród Uczniów w Europie ).

Naszymi partnerami w projekcie Erasmus + są : Włochy, Turcja, Holandia, Litwa oraz Włochy (dwie szkoły z dwóch miast ). Koordynatorem całego projektu jest Francesco Lanino, który był naszym partnerem w pierwszym europejskim projekcie realizowanym przez naszą szkołę. Był to projekt Tea Garden w ramach programu Comenius . Koordynatorem obecnego projektu w Gimnazjum Nr 2 im. Sybiraków jest Pani Beata Granacka. Nauczycielami pracującymi w projekcie są : Pani Ewa Sadowska oraz Pan Andrzej Kulbacki. Ścisły udział w projekcie bierze udział czterdziestu uczniów, ale tak naprawdę to cała szkoła jest zaangażowana w ten projekt. Na realizację projektu nasza szkoła otrzymała 17675 EUR z funduszów europejskich.

Celem projektu jest podniesienie świadomości oraz wypracowanie wspólnych postaw społecznych wobec konsumpcji wśród naszych uczniów. Liczne działania w projekcie mają pokazać młodym ludziom, że świadoma konsumpcja to racjonalne gospodarowanie malejącymi światowymi zasobami naturalnymi. To postawa wspierająca ochronę środowiska. To wreszcie świadome nabywanie produktów żywnościowych , które mają znaczny wpływ na nasze zdrowie , a zatem są istotnym składnikiem wypracowania zdrowego stylu życia. To życiowa postawa, która ma wpływać pozytywnie na innych ludzi i kształtować ich świadomość jako konsumenta. Oto niektóre działania, które będą realizowane w ramach projektu CASE :

* wyłonienie logo projektu drogą konkursu

* opracowanie i przeprowadzenie ankiet określające poziom świadomości konsumenckiej

* badanie produktów spożywczych i ich symboli

* obchody Europejskiego Dnia Konsumenta ( 14 marzec )

* tworzenie przedmiotów z odpadów

* przeprowadzenie kampanii reklamowej przy użyciu wspólczesnego języka reklamowego oraz IT . Kampania reklamowa ma reklamować produkty przyjazne środowisku i ma być związana z tematem projektu

* prowadzenie badania w zakresie :

- postaw społecznych odnośnie konsumpcji

- kwestii energii odnawialnej, zmian klimatuycznych oraz zasobów naturalnych

- najlepszych praktyk konsumpcyjnych przyjaznych dla środowiska naturalnego

Językiem komunikacyjnym projektu jest język angielski, a więc uczniowie będą niejako zmuszeni do praktycznego użycia tego języka w czasie różnych działań związanych z realizacją CASE. To okazja , aby skonfrontować swoje umiejętności językowe i zwiększyć swoją motywację do dalszego doskonalenia języka angielskiego. Funkcjonowanie projektu jest niemożliwe bez funkcjonowania technologii informacyjno-komunikacyjnej. To sfera, w której uczniowie również rozwiną swoje umiejętności. Nadrzędną wartością projektu jest to, że wspólnie z naszymi partnerami z innych krajów będziemy kształtować nasze postawy wobec konsumpcji, dzielić się doświadczeniami , wypracowywać wspólne wnioski. Bezpośredni kontakt z rówieśnikami z innych krajów podczas wizyt partnerskich oraz poprzez media społecznościowe z pewnością otworzy naszych uczniów na nowe przyjaźnie i utwierdzi ich w tym, iż jesteśmy wielką europejską rodziną ,a nasza ziemia to wspólne dobro i tylko działając razem możemy mieć wpływ na jakość życia na naszej planecie oraz w jakim kształcie przekażemy ją następnym pokoleniom.

Beata Granacka

gazetka konsumencka


 

Nasz Patron

znaksybiraka

Sybiracy

kalendarz

luty 2018
N P W Ś C Pt S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

other language

ang1 nrf1 rus1

Projekty

erasmus


Kodowanie__small


comenius


logo_etwinning


     logo_aktyw_ed


lepsza_szkola


przjaznaspz_logo


mapa_kreatywnosci_znaczek


logo_czytam


szkola_z_klasa


 

uczniowie_z_klasa


szkolabp


logo_nib


kapital


Nasz Adres

Gimnazjum nr 2
im. Sybiraków
ul. Nowomiejska 41
16-300 Augustów
087 643 22 30

Napisz do Nas
gim2.vdl.pl

gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości