Szkolny Przegląd Talentów
Wpisany przez Czerwińska Marzenna

Dzisiaj, 21 marca, oficjalnie powitaliśmy w naszej szkole wiosnę.

Z tej okazji odbył się Szkolny Przegląd Talentów. I znów okazało się, że nasi uczniowie to ludzie kreatywni, z pasjami, zaangażowani w rózne działania. Na sali gimnastycznej wystąpili  tancerze i wokaliści, byliśmy też świadkami narodzin nowych gwiazd szkolnych. Klasy III d i Ia zaprezentowały przeboje wiosenne, wprawiając wszystkich w słoneczny nastrój. Wystąpił zespół rockowy i uczennica, która zaprezentowała subtelną balladę. Swoje osiagnięcia zaprezentował karateka z kl. 3b. Usłyszeliśmy fragmenty prozy zaprezentowane przez uczennicę klasy 2c, członkinie wolontariatu opowiedziały nam o swoich działaniach. Uczennice biorące udział w programie wymiany młodzieżowej "Erasmus" podzieliły się wrażeniami z pobytu we Włoszech.

Mieliśmy okazję obejrzeć spektakl przygotowany przez grupę uczniów w ramach programu "Odyseja umysłu", który to program już niebawem zostanie zaprezentowany na przeglądzie ogólnopolskim w Gdyni. Podziwialiśmy grę na instrumentach muzycznych i pokaz mody wiosennej klasy 1c oraz prezentację dotyczącą projektu wspólnego, głośnego czytania w czasie lekcji . Ze zdumieniem odkryliśmy, że wśród naszych kolegów są utytułowani sportowcy.

Była to również okazja do pokazania solidarności z osobami niepełnosprawnymi umysłowo - nasi uczniowie pojawili się w szkole w kolorowych skarpetkach, "nie do pary". Cieszymy się, że w kolejnych latach grono osób wrażliwych i zaangażowanych w tę akcję jest coraz większe!

Wszystkie występy były przygotowane super profesjonalnie, interesujące i różnorodne. Mamy nadzieję, że uczniowie bawili się równie dobrze jak organizatorzy akcji: pani Anna Pawłowska, Marzenna Czerwińska oraz Rada Samorządu Uczniowskiego i prowadzący imprezę: Bartek Siciarz z klasy 1b i Julia Olszewska z klasy 2b.

Dziękujemy wszystkim wykonawcom! A oto i oni:

Klasa 1a: Weronika Pawełko, Patrycja Karbowska, Ewelina Serzputowska, Mateusz Nejfeld, Maciej Augustynowicz, Jan Daraszkiewicz.

Klasa 1d: Natalia Kondracka, Jan Zyskowski.

Klasa 2c: Patrycja Makowska, Karolina Grędzińska.

Klasa 3b: dziewczęta pod kierunkiem Juliii Kulmaczewskiej, Jakub Tomkiewicz.

Klasa 3c: Ewelina Wielgat.

A ponadto:

Grupa uczestnicząca w programie "Odyseja umysłu" pod opieką p. B. Tomaszewskiej.

Grupa uczniów z wymiany młodzieżowej programu "Erasmus" pod opieką p. B. Granackieji p. E. Sadowskiej.

Członkienie wolontariatu - opiekunki: p. A. Karp i p. B. Milewska.

Grupa rockowa w składzie: Maksymilian Pużyński, Bartosz Gajewicz, Sebastian Szyperek, Weronika Piekarska - wokal.

Szczególne podziękowania dla p. Leny Olechowskiej - "dobrego ducha" wszystkich występów woklanych.

zd1

zd2