Odyseusze Gimnazjum nr 2 w akcji.
Wpisany przez Tomaszewska Beata

Dn. 11 marca 2017r. dwie drużyny Odyseuszy z naszego gimnazjum wzięły udział w Eliminacjach Regionalnych 26.edycji ogólnopolskiego konkursu Odyseja Umysłu- krajowego etapu międzynarodowego konkursu edukacyjnego Odyssey of the Mind, którego patronat sprawują Minister Edukacji Narodowej, Marszałek Województwa Mazowieckiego i Burmistrz Dzielnicy Warszawa-Bemowo.

W tym roku do Eliminacji Regionalnych w Warszawie, a jest to jedno z sześciu miejsc, w których odbywają się zawody, stanęło 109 drużyn z województw: mazowieckiego, podlaskiego, lubelskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Nasza drużyna w składzie: Ewelina Wielgat- kl.3 c, Joanna Żytkowska- kl.1 d, Paulina Zamojska- kl.1 d, Mikołaj Walulik- kl. 1 d, Franciszek Olszewski- kl.1 d, Patryk Karpiński- kl. 2 b i Jakub Szmidt- kl. 2 b trenowana przez p.Beatę Tomaszewską zakwalifikowała się do Finału Ogólnopolskiego, który odbywać się będzie w Gdyni w kwietniu. Drużyna przez kilka miesięcy pracowała nad problemem długoterminowym 5. pt. „Bohater bardzo super…cdn.”, który ma formę humorystycznego przedstawienia. Ponadto podczas konkursu Odyseusze musieli zmierzyć się z tzw. spontanem, czyli zadaniem, którego treść poznali na miejscu podczas eliminacji.

Natomiast drużyna p.Ewy Sobolewskiej z klasy 2 b: Michał Borowski, Paweł Samel, Piotr Masłowski, Bartosz Gajewicz, Wiktoria Czaja, Aleksandra Olszewska i Julia Olszewska pracowała w tym roku nad problemem 3.- „Od czasu do czasu Omer”.

Oprócz prezentacji drużyny mogły wykazać się kreatywnością w Strefie Ekspresji oraz obejrzeć występy innych Odyseuszy. Wszyscy, którzy choć raz połknęli bakcyla Odysei, na zawsze zapamiętają niezwykłą atmosferę tego konkursu, bo w Odysei Umysłu każdy jest zwycięzcą! Gratuluje wszystkim uczniom oraz ich trenerom. Zdjęcia z konkursu możecie obejrzec w zakładce „Galerie” oraz na facebooku szkoły.