Dzień Bezpiecznego Internetu 7 luty 2017
Wpisany przez Roszkowska Agata

Jak co roku nasze gimnazjum przyłączyło się do akcji Dzień Bezpiecznego Internetu. Sieć stała się jednym z najbardziej niezbędnych narzędzi w naszym codziennym życiu. Jednak jak każde inne narzędzie wymaga znajomości instrukcji właściwej obsługi. Staramy się co roku z taką instrukcją zapoznawać naszych uczniów.

W tym roku  organizatorem akcji była Rada Samorządu Szkolnego. W ramach obchodów uczennice klas III – Aniela Wierzbicka i Karolina Grzywińska przeprowadziły w klasach pierwszych warsztaty na temat radzenia sobie ze zjawiskiem „hejtu” w sieci. Dziewczyny zorganizowały też krótki turniej wiedzy dotyczącej najpopularniejszych portali i aplikacji.

Hubert Klatt i Paweł Samel z klasy II b zajęli się prezentacją filmów i materiałów edukacyjnych w holu szkoły.

Nad sprawnym przebiegiem akcji od strony technicznej czuwał Bartek Granacki i Szymon Łazarski. Oni też dokumentowali przebieg zdarzenia.

Wszystko to pod czujnym okiem opiekuna samorządu – pani Marzenny Czerwińskiej.

Mamy nadzieję, że nasze działania przyniosą korzyści i skłonią do refleksji, bo INTERNET TO TYLKO NARZĘDZIE DO REALIZACJI CELÓW, KTÓRE SOBIE STAWIAMY.

luty 2018