Doroczne Święto Szkoły.
Wpisany przez B.T.

18 listopada 2016r. był dla nas dniem szczególnym, gdyż nasza szkoła obchodziła swoje święto.
Jak co roku uroczystości poprzedzone zostały wieloma działaniami, w które zaangażowali się uczniowie oraz nauczyciele. W listopadzie odwiedzały naszą szkołę Panie Sybiraczki, które dzieliły się swoimi wspomnieniami dotyczącymi wywózek i życia na Syberii.

Jest to dla nas zawsze niezwykłe spotkanie, bo ich  relacje pozbawione są patosu, przepełnia je natomiast miłość do ojczyzny, rodziny, przyjaciół. Na lekcjach wychowawczych natomiast czytane były wspomnienia tych, którzy powrócili do ojczyzny z zesłania.

Jak co roku do naszej szkoły przybyło wielu szanownych gości, wśród nich byli: ks. prałat dr Wojciech Kalinowski, Burmistrz Miasta Augustowa- Wojciech Walulik, Kierownik Wydziału Edukacji i Sportu-Dariusz Szkiłądź, prezes Zarządu Oodziału Związku Sybiraków w Białymstoku - Tadeusz Chwiedź, przedstawiciele Rady Rodziców - Małgorzata Chełmińska, Katarzyna Żytkowska, Monika Orzechowska, Magdalena Miklas oraz dyrektorzy szkół, emerytowani pracownicy oraz Sybiracy.

Uroczystości rozpoczęte zostały mszą  w kościele Jana Chrzciciela na Borkach, w której wzięły udział również poczty sztandarowe: Zarządu Oddziału Związku Sybiraków w BIałymstoku,Zespołu Szkół im. Sybiraków  Sybiraków w Krasnymborze, Szkoły Postawowej im. Sybiraków w Netcie oraz Gimnazjum nr 2. Po mszy złożono kwiaty przy pomniku Golgoty Wschodu.

Uczniowie klas pierwszych, którzy w tym roku rozpoczęli naukę w naszym gimnazjum, złożyli uroczyste ślubowanie, natomiast Wnukom Sybiraków p.Tadeusz Chwiedź i p.Danuta Gregorowicz wręczyli legitymacje członkowskie.

Zaproszeni goście oraz uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl "Razem zachowamy pamięć", który przygotowała p.Ewa Chodacz. Oprawą muzyczną zajęła się p.Lena Olechowska, natomiast dekoracje były pomysłem p. Barbary Milewskiej i p.Wiesławy Domańskiej. Widzowie mogli tez obejrzeć wzruszającą prezentację multimedialną wykonaną przez p.Annę Jakuceiwcz, która przywołała wspomnienia o ludziach, którzy już od nas odeszli, Sybirakach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce "Galerie" oraz filmu  i (wkrótce) galerii na  fb naszego gimnazjum.