Home
Pierwsza wizyta Gimnazjum nr 2 im. Sybiraków w Augustowie z programu Erasmus+
Wpisany przez B. Granacka   

 W dniach 06 – 11. 11. 2016r nauczyciele z Gimnazjum Nr 2 im. Sybiraków w Augustowie odbyli pierwszą podróż w ramach wizyty partnerskiej projektu Consumer Awareness for Students in Europe (CASE) - Świadomość Konsumencka wśród Uczniów Europy w ramach programu Erasmus + .

Nauczycielami reprezentującymi naszą szkołę byli : Pani Beata Granacka oraz Pan Andrzej Kulbacki. Wizyta miała miejsce we Włoszech w miejscowości Biella, która znajduje się pomiędzy Turynem a Mediolanem. W wyjeździe brało udział po dwóch nauczycieli z każdego kraju partnerskiego, czyli z Turcji, Holandii, Litwy, Polski oraz dwie oddzielne szkoły z dwóch różnych miast we Włoszech. Koordynatorem całego projektu jest Francesco Lanino, z którym nasza szkoła współpracowała w pierwszym projekcie Tea Garden w ramach programu Comenius.

Nasz pobyt w Bielli miał charakter organizacyjno – szkoleniowy i już pierwszego dnia, po przełamaniu pierwszych lodów wszyscy ochoczo zabrali się do pracy. Pod przewodnictwem Francesco dopracowywaliśmy plan wszystkich działań w projekcie oraz czas ich realizacji. Krótka przerwa na kawę pomiędzy sesjami pozwoliła nam na bliższe poznanie się i wymianę doświadczeń odnośnie naszej pracy w szkole.

Dwa następne dni pobytu w Bielli były wypełnione ciekawymi wykładami i szkoleniami. We wtorek uczestniczyliśmy w interesującym szkoleniu na temat komunikacji prowadzonym przez jedną z uczestniczek projektu cudowną Ferdę Dogan z Turcji, która swoją otwartością i naturalnym ciepłem nie musiała nikogo zmuszać do aktywnego uczestnictwa w zajęciach. Ćwiczenia komunikacyjne jeszcze bardziej otworzyły nas i zbliżyły do siebie.

Następnego dnia ( środa ) mieliśmy wykłady na temat wpływu konsumpcji na ekonomię i środowisko naturalne prowadzone przez włoskich nauczycieli akademickich. Wykłady były niezwykle interesujące i zostały zakończone wspólną grą dydaktyczną, która miała nam uświadomić, że nasza planeta to dobro, o które wszyscy powinni troszczyć się i tylko od nas samych zależy w jakim stanie zostanie ona przekazana następnym pokoleniom. Zajęcia zakończyły się ewaluacją w formie osobistej refleksyjnej wypowiedzi.

Czwartek to ostatni nasz dzień pobytu w Bielli. To czas podsumowań i uzgodnień wnastępnych terminów spotkań w krajach partnerskich. Następny wyjazd to podroż do Rosetto – pięknej nadmorskiej miejscowości we Włoszech, która będzie miała miejsce już na początku marca. Żegnając się z żalem z naszymi partnerami wiedzieliśmy, że wkrótce znów spotkamy się. Bo przecież mimo różnic kulturowych tak naprawdę jesteśmy do siebie podobni. Tak samo cieszymy się na ponowne spotkanie i wspólną pracę.

Beata Granacka

erasmus

 

Nasz Patron

znaksybiraka

Sybiracy

kalendarz

czerwiec 2018
N P W Ś C Pt S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

other language

ang1 nrf1 rus1

Projekty

erasmus


Kodowanie__small


comenius


logo_etwinning


     logo_aktyw_ed


lepsza_szkola


przjaznaspz_logo


mapa_kreatywnosci_znaczek


logo_czytam


szkola_z_klasa


 

uczniowie_z_klasa


szkolabp


logo_nib


kapital


Nasz Adres

Gimnazjum nr 2
im. Sybiraków
ul. Nowomiejska 41
16-300 Augustów
087 643 22 30

Napisz do Nas
gim2.vdl.pl

gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości