Tydzień chleba
Wpisany przez Jakucewicz Anna

Dnia 25.10.2016 r. jak co roku obchodziliśmy w naszej szkole "Tydzień chleba" jak tysiące uczniów w całym kraju, którzy po raz ósmy uczestniczyli w ogólnopolskiej kampanii.

Poprzez młodzieżowych liderów promocji zdrowia uczniowie każdej klasy przynieśli na wspólny stół przede wszystkim chleb pieczony w domu, powidła, dżemy, sery oraz różne warzywa. Uczta nie byłaby możliwa bez wsparcia lokalnych firm takich jak ASS "Społem", Zakład Piekarniczy J. Bernatowicz oraz "Asta" A. Siemion, które dostarczyły swoje chleby oraz bułeczki. Zapach chleba roznosił się po szkolnych korytarzach, a apetyt uczniom dopisywał, szczególnie gdy mogli popić kanapeczki smacznym kwasem chlebowym z firmy "Augustowianka sp. z o.o.".  Mogli takze zobaczyć krótką prezentację multimedialną jak powstaje chleb. Ten dzień to także czas na refleksję dotyczącą zdrowego odżywiania, a szczególnie naszych śniadań. Ważna jest bowiem nie tylko ilość naszego pożywienia ale także jakość spożywanych posiłków, w tym chleba. Co prawda zmieniła się nasza piramida żywienia, ale wyroby zbożowe nadal zajmują w niej wysoką 3 pozycję.

Całe "zdrowe zamieszanie nie mogłoby się udać bez zaangażowania wielu uczniów, w tym szkolnych liderów promocji zdrowia oraz nauczycieli: Hanny Piekarskiej, Wiesławy Domańskiej, Barbary Milewskiej, Leny Olechowskiej, Wojciecha Sikory oraz Anny Jakucewicz.
Wszystkim serdecznie dziękuję!

Więcej zdjęć w galerii.