Home
Warsztaty kulinarne.
Wpisany przez Rzepecka Henryka   

Gimnazjum nr 2 im. Sybiraków w Augustowie po raz kolejny realizuje rządowy projekt „Bezpieczna i Przyjazna Szkoła” finansowany przez Wojewodę Podlaskiego. Zaplanowano wiele różnych działań, a wśród nich warsztaty kulinarne w Akademii Marcina Budynka.

W tym celu 24 października 2016r. delegacje wszystkich klas, przedstawiciele rodziców, nauczycieli i pracowników udali się do restauracji Fisza, aby tam uczestniczyć w warsztatach kulinarnych – łącznie ponad 50 osób. Sam Mistrz i pracownicy nie tylko teoretycznie wyjaśniali zasady zdrowego żywienia, ale zaprosili młodych ludzi do współpracy. Niemalże każdy z uczestników spróbował swoich sił w przygotowaniu koktajli, soków, ciasteczek owsianych, czy kokosowych. Wszystko własnoręcznie przygotowane i zdrowe. Pan Marcin Budynek zaprezentował również uczestnikom w jaki sposób obierać i porcjować owoce, szczególnie te niezbyt popularne w naszych domach, np. granaty czy mango. Potem osobiście nadzorował, jak też pomagał uczniom w tych skomplikowanych mniej lub bardziej czynnościach. Nie obyło się bez degustacji wszystkiego, co przygotowywali młodzi kucharze. Wszystkim smakowały przygotowywane przysmaki, a jednocześnie przekonaliśmy się jak w prosty sposób można wykonać słodycze i soki bez dodatku cukru i szkodliwych konserwantów, których w artykułach ze sklepu często nie brakuje.

W ramach tego samego programu uczniowie klas pierwszych skorzystali już z zajęć w Laboratorium Symulacji Medycznych w Suwałkach, ucząc się praktycznie zasad pierwszej pomocy. Już na początku września pokonywali jedną z tras Parku Linowego w Augustowie. W każdą środę października i listopada wszyscy chętni uczniowie zaproszeni są na popołudniowe zajęcia szkolnej zumby. Szkolny, przyjazny kącik gier – to rozrywka na przerwach i poza lekcjami, alternatywna do komórek i bezczynności w czasie przerwy międzylekcyjnej. Szkolny kącik to także efekt działań w ramach programu.

O środki na realizację projektu wystąpiło podobnie, jak w 2014 roku, Stowarzyszenie Przyjaciół Gimnazjum nr 2 im. Sybiraków w Augustowie. Projekt Bezpieczna i Przyjazna Szkoła, to jeden z wielu projektów, jakie realizuje Gimnazjum nr 2 w tym roku. Kilka z nich finansowanych przez Burmistrza Miasta, jeden ze środków europejskich - Erazmus+, którego inauguracja miała miejsce kilka dni temu. O kolejnych działaniach będziemy informować na bieżąco. Szczegóły na naszym fanpagu na fb szkolnym. Zapraszamy do lektury. Zdjecia w Galerii.

 

 

Nasz Patron

znaksybiraka

Sybiracy

kalendarz

czerwiec 2018
N P W Ś C Pt S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

other language

ang1 nrf1 rus1

Projekty

erasmus


Kodowanie__small


comenius


logo_etwinning


     logo_aktyw_ed


lepsza_szkola


przjaznaspz_logo


mapa_kreatywnosci_znaczek


logo_czytam


szkola_z_klasa


 

uczniowie_z_klasa


szkolabp


logo_nib


kapital


Nasz Adres

Gimnazjum nr 2
im. Sybiraków
ul. Nowomiejska 41
16-300 Augustów
087 643 22 30

Napisz do Nas
gim2.vdl.pl

gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości