Realizacja rządowego programu "Bezpieczna i Przyjazna Szkoła ".
Wpisany przez Rzepecka Henryka

Nasze gimnazjum po raz kolejny wygrało pieniądze na realizację rządowego programu „Bezpieczna i Przyjazna Szkoła”. Program obejmuje wiele działań skierowanych do uczniów, rodziców i nauczycieli.

Są to między innymi następujące zajęcia i atrakcje, które są naszym udziałem. Klasy pierwsze udały się do Parku Linowego w Augustowie, aby tam spróbować swoich sił na jednej z wybranych tras, żółtej, niebieskiej czy czerwonej. Prawie w 100% uczniowie zdecydowali się na tę atrakcję i z sukcesem ukończyli trasy. ( zdjęcia w jednej z galerii). Uczniów klas pierwszych czekają jeszcze w październiku zajęcia w Laboratorium Symulacji Medycznej w Suwałkach, gdzie będą uczyły się udzielać pierwszej pomocy. Szkoła wzbogaci się o nowy sprzęt sportowy, który już niebawem otrzymają uczniowie do użytku. Zostały już zakupione gry planszowe i meble do przyjaznego kącika, który już niedługo pojawi się na korytarzu szkolnym. Tam uczniowie podczas przerw lub w wolnym czasie będą mogli spędzać czas. Przewidziano również warsztaty dietetyczne w listopadzie dla młodzieży i dorosłych oraz w październiku warsztat kulinarny z Budynkiem – właścicielem jednej z restauracji w Augustowie, znanym i cenionym kucharzem. Należy dodać – rodzicem jednego z uczniów naszej szkoły. Czekają nas także zajęcia zumby, które w poprzedniej edycji programu cieszyły się największym wzięciem. Zapisy już niebawem. Bądźcie czujni. Zapraszamy na zajęcia.

grudzień 2018