Piknik kajakowy
Wpisany przez Anna Nerko

W niedzielę 5 czerwca 2016r. uczniowie klasy III c działający w szkolnym kole turystycznym wraz z opiekunem panią Anną Nerko włączyli się w organizację Pikniku Kajakowego, który odbył się na plaży „Bielnik” nad jeziorem Necko. Była to kolejna edycja projektu, którego organizatorem jest Augustowskie Towarzystwo Kajakowe, a pomysłodawcą pani Krystyna Korzeniewska – nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 4 w Augustowie.

Impreza przeznaczona była dla dzieci z augustowskich świetlic środowiskowych - Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz ośrodka Przystań. Celem imprezy była integracja dzieci     z różnych środowisk, popularyzowanie kajakarstwa jako aktywnej formy spędzania czasu wolnego oraz wspólna zabawa na łonie natury. Uczniowie klasy III c aktywnie pomagali przy organizacji gier i zabaw sportowo - rekreacyjnych. Kamil Ł, Kamil K, Olaf, Kacper, Karol, Mikołaj, Radek i Adam uczyli dzieci pływania kajakiem. Zafundowali im wodną przejażdżkę po jeziorze Necko. Chociaż początkowo dzieci były nieśmiałe i pełne obaw, czy popłynąć, to z czasem chłopcy mieli tak dużo chętnych, że kilkakrotnie wypływali w kolejny rejs po jeziorze. Wszystko odbywało się pod czujnym okiem ratownika pana Mirosława Łukaszewicza. Elwira i Dorota ozdabiały twarze dzieci fantazyjnymi znakami lub postaciami z bajek. Klaudia i Magda pomagały w loterii fantowej. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała wspólnej zabawie. Wszyscy tańczyliśmy zumbę, którą prowadziła pani Cela Cieślukowska, członkini ATK. Tradycyjnie piknik zakończył się ogniskiem, wspólnym śpiewem przy dźwiękach gitary pana Mirka.

Liczymy, że w przyszłym roku włączymy się do pomocy przy organizacji kolejnej imprezy. Tak jak powiedział J. W. von Goethe : „Zawsze bądź szlachetny. Bądź do pomocy gotowy”.

Dziękujemy za upominki i miłą atmosferę.

Anna Nerko – członek ATK