"Zachowaj trzeźwy umysł"
Wpisany przez Anna Pawłowska

W dniu 31 maja 2016 roku, wytypowani przedstawiciele klas pierwszych wzięli udział w sztafecie profilaktycznej w ramach kampanii „ Zachowaj trzeźwy umysł”.

Wybrana data nie była przypadkowa, bowiem dzień 31 maja jest obchodzony jako „Światowy Dzień bez tytoniu”. Do tego hasła nawiązywały konkurencja sztafetowe.

Zadaniem trzyosobowych grup było wykonanie poleceń znajdujących się na sześciu punktach kontrolnych. Dotyczyły one tematu zdrowego stylu życia bez używek, głównie nikotyny. Były to m.in.: krzyżówka profilaktyczna, zadanie matematyczne o stratach finansowych osoby palącej, rebusy . Jednym z zadań było ułożenie hasła. Najbardziej oryginalne ułożyli uczniowie klasy Ic – „ Palenie szkodzi, wiedza do głowy nie wchodzi” oraz uczniowie klasy I b „ Każdy człowiek o tym wie, że papieros niszczy cię”.

Po zaciętej walce i ogromnym zaangażowaniu, drużyną, która otrzymała najwięcej punktów została drużyna z klasy Ic ( Martyna Jaworowska, Ola Czajkowska, Weronika Masłowska), następnie uczniowie z klasy Ia ( Patryk Drozdowski, Kacper Hołubowicz, Mateusz Makarewicz ), oraz przedstawiciele I b ( Kasia Chrulska, Ola Czarow, Hubert Klatt). Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Organizatorzy –uczniowie klasy II d pod opieką pedagoga Anny Pawłowskiej.

luty 2018