Wolontariusze w Strefie Dziecka
Wpisany przez Agnieszka Karp

29 maja odbył się w Augustowie II Marsz dla Życia i Rodziny. Podczas tego wyjątkowego rodzinnego i radosnego święta nie mogło zabraknąć naszego szkolnego wolontariatu. Wśród ochotników z kilku augustowskich szkół stanowiliśmy wyjątkowo silną grupę, dzielnie pracującą na stanowiskach w Strefie Dziecka. Co robiliśmy?

Ogromną plenerową grę planszową pod opieką pani Ewy Sobolewskiej przygotowali i prowadzili uczniowie klasy 1b: Kasia, Paulina, Ola, Martyna, Kasia, Ola, Paweł, Hubert, Michał i Patryk. Przy malowaniu twarzy uwijały się Sara, Weronika i Natalia, a tuż obok nich na stanowisku robienia fryzur Pippi pracowała Marysia.

Prawdziwe oblężenie przy zjeżdżalni Miś przeżyły Ania, Julia i Martyna. Kolejka oczekujących na zjeżdżanie nie miała końca.

Pełne ręce roboty miały Maja i Wiola na stanowisku robienia piłek do żonglowania. Do produkcji zużyto ponad 10 kg ryżu i dziesiątki, a może i setki balonów.

Nad bezpieczeństwem dzieci podczas nauki chodzenia na szczudłach i na równoważni rola-bola czuwały Patrycja i Natalia. Można zdradzić, że szczudła cieszyły się powodzeniem również wśród dorosłych.

Dziećmi skaczącymi na trampolinach opiekowały się Karolina, Weronika, Karolina i Kamila, cyrkowymi talerzami kręciły Gabrysia, Ewelina i Kasia, zaś slalom na hulajnogach miały pod opieką Patrycja i Ewa.

Radość dzieci korzystających z atrakcji w te niedzielne popołudnie była ogromna, a świadczyły o tym szczere uśmiechy.

Słowa uznania należy skierować do pani Hani Piekarskiej i pani Ani Pawłowskiej oraz wszystkich tych wolontariuszy, którzy mimo upału przez kilka godzin trwali na swoich stanowiskach.

W całą akcję wplątała nas Smile ABSOLWENTKA naszego gimnazjum pani Ewa Dańska, za co jej bardzo dziękujemy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.