Szkolne obchody Święta Konstytucji 3 Maja
Wpisany przez Jakucewicz Anna

Dnia 5.05.2016 r. w naszym gimnazjum obchodziliśmy święto Konstytucji 3 Maja. Tym razem akademię przygotowali uczniowie z kl. I a pod kierunkiem Anny Jakucewicz. Oprawę muzyczną opracowała p. Lena Olechowska a o scenografię zadbała p. Barbara Milewska.

Uczniowie przedstawili historyczne kulisy powstania konstytucji 3 Maja. Zainscenizowali także scenki z pewnej gospody, wcielając się w role szlachciców z tamtego okresu oraz z samego momentu radości ludu Warszawy z uchwalenia konstytucji. Wśród aktorów można było zauważyć ważne postacie tego czasu jak Stanisław Małachowski oraz król Stanisław August Poniatowski. Młodzi aktorzy dobrze się spisali i na własnej "skórze" doświadczyli, czym jest aktorska trema.

Jak zwykle z wielką uwagą widownia mogła wysłychać pieśni: Hymn Konsytucji 3 Maja, Witaj Majowa Jutrzenko w wykonaniu chóru. Wszystkim podobały się także bardziej współczesne utwory: Wolność, Ojczyzna. Zespół instrumentalny zaskoczył ciekawą aranżacją "Poloneza 3 Maja". Na mnie największe wrażenie zrobiło wykonanie piosenki o fladze. Nasze solistki: Julię Milanowską, Weronikę Piekarską i Joannę Rutkowską wsparł pięknym głosem, nasz absolwent Mateusz Michniewicz. Czuliśmy podniosłość tej uroczystości spoglądając na wsłuchane twarze uczniów oraz patrząc na dekorację z hasłem "BÓG, HONOR, OJCZYZNA".

Zdjęcia w galerii.

luty 2018