Wycieczka do Olsztyna
Wpisany przez Jolanta Borysewicz

Przyszła wiosna i zaczął się sezon szkolnych wycieczek. Jedna z pierwszych odbyla się na Warmię i Mazury. 26 kwietnia pojechali na nią uczniowie klasy 1a, 1c i 2a. Zaplanowaliśmy naukę, zwiedzanie i relaks.

Najpierw przejazd do Olsztyna. Tu wizyta w Planetarium. Obejrzeliśmy film o tym, co można zaobserwować na gwiaździstym niebie i o tym, czego nie widać, a też jest niezwykle interesujące. Na sali widowiskowej panowała absolutna cisza. Czuliśmy się tak, jakbyśmy sami podróżowali w Kosmosie.

Jeszcze pamiątkowe zdjęcia: Mateusz i Szymon w roli Kopernika. A potem spacer na zamek biskupów warmińskich, gdzie obecnie znajduje się Muzeum Warmii i Mazur. Ciekawa trasa przez zabytkowe ulice Olsztyna doprowadziła nas na Stare Miasto. Na dziedzincu zamkowym chwila oczekiwania, zdjęcie w dybach (niektórym było nawet do twarzy) i ruszamy śladami Mikołaja Kopernika- najbardziej znanego mieszkańca zamku. Pani przewodnik ciekawie opowiedziała o życiu w dawnych wiekach i o pracy tego, który "wstrzymal Slońce, ruszył Ziemię".

A potem szybka wizyta w McDonalds,bo trzeba się wzmocnić i ruszamy do Mikolajek, aquapark już na nas czeka. Nareszcie relaks. Dwie godziny szaleństwa na zjeżdżalniach, w zewnętrzym basenie, na fali i w jacuzzi z morską albo borowinową wodą.

Już wdrodze powrotnej wszyscy pytali, kiedy następny wyjazd. Oby jak najszybciej...