Rajd rowerowy
Wpisany przez Anna Pawłowska

Dzień 23 kwietnia b.r., uczniowie klasy I a z opiekunami p. Jolantą Borysewicz i p. Anną Pawłowską spędzili na rajdzie rowerowym pod hasłem „ Zachowaj trzeźwy umysł”. Była to jednocześnie szkolna inauguracja kampanii, w której nasza szkoła uczestniczy od kilku lat.

Miejscem zbiórki był Port Żeglugi Augustowskiej, gdzie sprawdzono sprawność rowerów i przypomniano o zasadach bezpiecznego poruszania się na drodze. Potem wyruszyliśmy w trasę, która wiodła nowopowstałą ścieżką rowerową nad jezioro Sajno. Na miejscu, po odpoczynku, posileniu się słodyczami, zrobieniu pamiątkowych zdjęć, ruszyliśmy „Szlakiem Orła Białego”. Ponieważ celem wyjazdu było również poznanie okolic Augustowa i historii regionu, przy każdej z tablic, zaznajomiliśmy się z opisanym miejscem.

Jazda leśnymi ścieżkami przysporzyła wielu wrażeń . Odgadywaliśmy np. tropy zwierząt, które mieliśmy okazję spotkać.

Po czym wróciliśmy nad jezioro Sajno, na kolejny przyjemny akcent tego dnia. Zaczęło się rozpalanie ogniska i pieczenie kiełbasek. Po posileniu się, zabawach integracyjnych, uczestnicy rajdu przystąpili do zmagań konkursowych oraz zadań sprawnościowych. Nie było pokonanych, wszyscy byli zwycięzcami. Zadowoleni, z uśmiechami na twarzach zapewniali, że taka forma spędzaniu czasu wolnego przyczynia się nie tylko do poprawy kondycji, ale służy również lepszemu nawiązaniu relacji w grupie.

Sponsorem produktów zakupionych na rajd ( spożywczych , artykułów papierniczych) był Burmistrz Miasta Augustowa. Organizatorzy oraz uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Sybiraków w Augustowie serdecznie dziękują za wsparcie finansowe rajdu.