1% podatku
Wpisany przez M. Cz.

Szanowni Państwo! Drodzy Rodzice i Sympatycy!

Od powstania naszego gimnazjum naszym głównym celem było stworzenie szkoły przyjaznej uczniom i rodzicom, dobrze wyposażonej, nowoczesnej i wyprzedzającej trendy w polskiej edukacji. Postanowiliśmy nie czekać na pomoc innych instytucji i urzędów, ale sami wziąć odpowiedzialność za funkcjonowanie naszej placówki.

Dlatego właśnie w naszej szkole od 2005 roku działa Stowarzyszenie Przyjaciół Gimnazjum nr 2 im. Sybiraków w Augustowie.

Od października 2008 roku nasze Stowarzyszenie uzyskało status organizacji pożytku publicznego.

Dzięki staraniom jego członków  i darowizn z 1% podatku udało się nam m. in.:

dofinansować wiele konkursów, wyjazdów i imprez szkolnych

ufundować stypendia dla najzdolniejszych uczniów

wyremontować sale lekcyjne

zakupić sprzęt video i audio

zakupić pomoce dydaktyczne i książki do biblioteki szkolnej

zorganizować dodatkowe zajęcia dla naszych uczniów

zakupić sprzęt komputerowy, dzięki któremu mogliśmy wdrożyć,
 jako pierwsze gimnazjum w mieście, dziennik elektroniczny

W związku z tym zwracamy się z prośbą, aby przy wypełnianiu deklaracji podatkowej zechcieli Państwo przekazać 1% swego podatku na rzecz naszego stowarzyszenia.

To bardzo proste i nic nie kosztuje, a pomoże  nam w dalszych działaniach!!!

NASZA NAZWA: STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ GIMNAZJUM NR 2
                                      IM. SYBIRAKÓW W AUGUSTOWIE

NUMER KRS: 0000233135

Jak przekazać 1% podatku?

Należy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-28, PIT-36, PIT-37). Po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia w tym roku, w ostatnich rubrykach zeznania podatkowego wpisujemy nazwę: Stowarzyszenie Przyjaciół Gimnazjum nr 2 im. Sybiraków w Augustowie i numer, pod jakim Stowarzyszenie widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym - 0000233135

Wpisujemy także kwotę, którą chcemy przekazać dla Stowarzyszenia, nie może ona jednak przekraczać 1 % podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego.

Pieniądze - 1% podatku należnego - na konto Stowarzyszenia zostaną przekazane przez urząd skarbowy w terminie do 31 lipca 2016 r. Z wyliczonej kwoty potrącone zostaną koszty przelewu.

Prosimy pamiętać, że z prawa przekazania 1% podatku dochodowego można skorzystać wyłącznie pod warunkiem złożenia zeznania podatkowego w terminie - do 30 kwietnia 2016 r.

Ważne: odpis 1% nie znosi możliwości odliczenia od dochodu darowizny.

Więcej informacji na temat możliwości odliczenia 1% od podatku znajdziecie Państwo na stronie: www.pit.pl/1procent/.

Dziękujemy i liczymy na Państwa wsparcie także w tym roku :)

luty 2018