Home
Sukces drużyny Odyseuszy!
Wpisany przez B.T.   

12 marca 2016r. nasza szkoła reprezentowana przez dwie drużyny Odyseuszy wzięła udział w Eliminacjach Regionalnych 25.edycji ogólnopolskiego konkursu Odysei Umysłu w Warszawie- krajowego etapu międzynarodowego konkursu edukacyjnego Odyssey of the Mind, którego patronem jest Ministerstwo Edukacji Narodowej. Do konkursu przystąpiły drużyny z 4 województw i wzięło w nim udział ponad 90 drużyn, wśród nich nasze Gimnazjum- jedyna szkoła w Augustowie,w której pracują trenerzy Odysei Umysłu. Możemy z dumą napisać...JESTEŚMY ZWYCIĘZCAMI, gdyż jedna z drużyn w składzie: Oliwia Naszkiewicz, Ewelina Wielgat, Ewa Wysocka, Justyna Wysocka, Kasia Niwska, Wiktoria Choncel i Rafał Wyganowski trenowani przez p.Beatę Tomaszewską zakwalifikowali się do finału ogólnopolskiego, który odbywać się będzie 2 i 3 kwietnia w Gdyni.

Konkurs składa się z dwóch części, gdyż drużyna wybiera spośród 5 Zadań Długoterminowych to, które zaprezentuje na eliminacjach. W tym roku nasi Odyseusze wybrali Problem III- "Bajkę masowego rażenia". Zespół miał za zadanie wymyślenie i zainscenizowanie autorskiego przedstawienia o tym, jak jedna z bajek Ezopa przed wiekami "staje się wiralem", czyli- przekazywana sobie przez członków dowolnej społeczności- w szybkim tempie "wirusowo", ulega rozpowszechnieniu na dużą skalę. Drugie zadanie, którego treści drużyna nie zna do momentu udania się do Pokoju Zadań, to tzw.Problem Spontaniczny. Ma on formę zadania słownego, manualnego albo słowno-manualnego. Spośród 7 członków drużyny tylko 5 osób bierze udział w zadaniu, po jego skończeniu uczniów obowiązuje tajemnica, gdyż w danej grupie wiekowej we wszystkich miastach, w których odbywają się eliminacje (w tym roku w sześciu), treść zadania jest taka sama. Trener i drużyna wyniki punktacji poznają dopiero w godzinach wieczornych, po gali ogłoszenia wyników. Tak więc punkty za Zadanie Długoterminowe i Problem Spontaniczny są sumowane i stanowią przepustkę do kolejnego etapu. Nasza Drużyna poradziła sobie wyśmienicie z ich rozwiązaniem, a kreatywność zespołu została bardzo wysoko oceniona przez Sędziów.

Z innym zadaniem zmierzyła się druga drużyna w składzie: Ola Czarow, Ola Olszewska, Monika Chełmińska, Kasia Chrulska, Michał Borowski, Patryk Karpiński i Hubert Klatt, których trenerem jest p.Ewa Sobolewska. Przedstawili oni dowcipny spektakl "Między nami zwierzętami", w którym zaprezentowane zostały punkty widzenia trójki różnych zwierząt- ryby, ptaka i ssaka- okazujących emocje i rozwiązujących rozmaite problemy. Drużyna z klasy I c dała z siebie wiele, gratulujemy im, bo to był ich pierwszy występ w konkursie Odysei Umysłu.

Z dumą będziemy reprezentowali nasze Gimnazjum na konkursie ogólnopolskim w Gdyni. Jedziemy tam pełni dobrej energii, wypełnieni kreatywnymi pomysłami i przeświadczeni, że już jesteśmy zwycięzcami, bo zaszliśmy tak daleko. Dziękuję drużynom za to, że pomimo przeciwności, daliście radę i uwierzyliście w siebie, że pomimo przychodzących kryzysów, nie zrezygnowaliście,że mimo tylu godzin spędzonych popołudniami w szkole, nie poddaliście się... JESTEŚCIE NIEZWYKLI. Brawo, brawo, brawo!

Szczególne podziękowania kierujemy równiez do p.burmistrza Wojciecha Walulika, który wraz z Radą Miasta, przeznaczył pieniądze na pokrycie kosztów wyjazdu, jednak panie burmistrzu....przed nami Gdynia!

Dziękuję również za pomoc podczas konkursu Paulinie Nowik, naszej dobrej wolontariuszce i Michałowi Dyczewskiemu, który był naszym operatorem. Zdjęcia już jutro znajdziecie w naszej galerii. Dziś już oglądajcie nas na facebooku.

Trzymajcie kciuki za nasze Gimnazjum podczas finału ogólnopolskiego. Wszyscy jesteśmy Drużyną.

 

Nasz Patron

znaksybiraka

Sybiracy

kalendarz

marzec 2019
N P W Ś C Pt S
24 25 26 27 28 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

other language

ang1 nrf1 rus1

Projekty

erasmus


Kodowanie__small


comenius


logo_etwinning


     logo_aktyw_ed


lepsza_szkola


przjaznaspz_logo


mapa_kreatywnosci_znaczek


logo_czytam


szkola_z_klasa


 

uczniowie_z_klasa


szkolabp


logo_nib


kapital


Nasz Adres

Gimnazjum nr 2
im. Sybiraków
ul. Nowomiejska 41
16-300 Augustów
087 643 22 30

Napisz do Nas
gim2.vdl.pl

gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości