Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu
Wpisany przez Anna Pawłowska

" Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu " w tym roku obchodzony był w naszej szkole w dniu 24 listopada.

Hasłem przewodnim była myśl " Żeby zdrowym być, trzeba zdrowo żyć".

W nawiązaniu do niego, w holu szkoły pojawła się dekoracja na którą złożyły się  skrzynki z jabłkami oraz napis nawiązujący do  idei szkolnego  " Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu" - " Wybierz witaminy zamiast nikotyny".

Innym elementem dekoracji były  drewniane skrzynki od owoców wykorzystane w oryginalny  sposób - jako podstawa do wyeksponowania elementów natury. Złożyły sie na nie jesienne warzywa i owoce. Prace plastyczne zostały wykonane przez uczniów podczas zajęć plastyki, pod kierunkiem p. Leny Olechowskiej.

Na schodach szkoły umieszczne były również hasła  propagujące zdrowe życie, bez palenia papierosów. Ponieważ znalazły się w nietypowym miejscu, uczęszczanym przez wszystkich uczniów, nie sposób było ich nie zauważyć.

Uzupełnieniem tematu tego dnia, były spotkania uczniów klas drugich z pracownikem SANEPIDU panią Anną Kasjanowicz. Tematem spotkań było palenie tytoniu, szkody jakie wywołuje w organizmie, korzyści jakie daje  niepalenie. Można było także rozwiązać krzyżówkę proflakftyczną.

Jabłka, stanowiące główną dekorację zostały ze smakiem zjedzone przez społeczność szkolną, zarówno uczniów jak i dorosłych. Dziękujemy  Radzie Rodziców za sfinansowanie ich zakupu.

" Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu "został przygotowany przez pedagoga szkolnego Annę Pawłowską, przy pomocy uczniów klasy III c : Moniki Pobojewski i  Kamila Niedźwiedzia.

grudzień 2018