Home
Warsztaty proflaktyczne
Wpisany przez Anna Pawłowska   

                                  

W dniu 10 listopada br. miały miejsce w naszej szkole warsztaty profilaktyczne p.h. „ Końcowe odliczanie…życie traci się raz”, zorganizowane przez firmę PROF-ART z Gdyni.

Uczniowie mieli okazję po raz kolejny spotkać się z p. Andrzejem Piaseckim, który tym razem wystąpił w zaskakującej scenerii. Wszyscy, po wejściu na salę, z zaciekawieniem spoglądali na fotel samochodowy otoczony fragmentami pogiętej blachy.

Rekwizyt ten jak się okazało miał kluczowe znaczenie podczas programu. Celem spotkania było bowiem uświadomienie młodemu człowiekowi, często tragicznych sytuacji i zdarzeń wynikających z występowania wszechobecnych trucizn, jakimi są alkohol, narkotyki, dopalacze. Chodziło m.in.o wypadki komunikacyjne spowodowane przez kierowców jadących pod wpływem/w substancji i środków psychoaktywnych.. Prowadzący przytaczał autentyczne historie i przekonywał, że środki uzależniające to śmierć. Uczestnicy warsztatów zaopatrzeni w narko- i alko- gogle imitujące sposób widzenia osoby "pod wpływem", mogli na własnej skórze przekonać się "jak to działa".

Prowadzący podkreślał w sposób szczególny problem społecznego przyzwolenia na jazdę kierowców pod wpływem alkoholu, narkotyków, dopalaczy. Radził jak można temu zapobiec, jaka postawę mogą przyjąć nastolatkowie, aby zapobiec często tragicznym w skutkach wypadkom spowodowanym przez nietrzeźwych kierowców.

Andrzej Piasecki , dzieląc się swoimi doświadczeniami w pracy z osobami uzależnionymi i zdobytą przez lata wiedzą, kładł przede wszystkim nacisk na współodpowiedzialność za własne życie i dokładne wyjaśnienie spustoszeń, jakie czynią w organizmie używki.
 Prowadzący bardzo szybko nawiązał kontakt z uczniami, odpowiadał na wiele zadawanych pytań. Forma spotkania, przystępny sposób przekazywania wiedzy, dobry kontakt z młodzieżą, z pewnością wpłynie na podejmowania właściwych decyzji i dokonywanie właściwych wyborów przez uczniów.

Warsztaty zostały zrealizowane na zlecenie Burmistrza Miasta Augustowa ze środków Gminnego Programu Profilaktyki.

 

Nasz Patron

znaksybiraka

Sybiracy

kalendarz

grudzień 2018
N P W Ś C Pt S
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

other language

ang1 nrf1 rus1

Projekty

erasmus


Kodowanie__small


comenius


logo_etwinning


     logo_aktyw_ed


lepsza_szkola


przjaznaspz_logo


mapa_kreatywnosci_znaczek


logo_czytam


szkola_z_klasa


 

uczniowie_z_klasa


szkolabp


logo_nib


kapital


Nasz Adres

Gimnazjum nr 2
im. Sybiraków
ul. Nowomiejska 41
16-300 Augustów
087 643 22 30

Napisz do Nas
gim2.vdl.pl

gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości