Jak zachęcić do czytania?
Wpisany przez Tomaszewska Beata
Moi uczniowie zmierzyli się na lekcji j.polskiego z projektem edukacyjnym "Dlaczego film o książce jest ciekawszy niż tradycyjna recenzja?". Ich zadanie polegało na tym, aby nakręcili filmik, w którym zareklamują książkę. W prezentacji miały się pojawić następujące elementy: przedstawienie się, podanie tytułu książki i nazwiska autora, opowiedzenie fabuły, ale tak, by nie zdradzić zakończenia oraz przedstawienie zalet książki. Obejrzałam filmiki z prawdziwą przyjemnością, poznałam też gusta czytelnicze moich uczniów. Jestem pod wrażeniem ich dojrzałości i umiejętności prezentacji. Zapytałam ich na zakończenie o to, co sprawiło im łatwość i trudność w pracy nad projektem. Okazało się, że pomogło im przede wszystkim nacobezu do zadania Laughing, natomiast jako czynniki, które przeszkadzały w pracy wymienili: tremę, rodzeństwo, często nadpobudliwe, ale to ich subiektywna opiniaWink, chorobę a nawet lenistwo. Doceniam ich szczerość, poczucie humoru i odwagę. Liczę na to, że każdy z uczniów oglądających filmiki, znalazł dla siebie książkę wartą przeczytania, mnie się udało.