Home zdrowa szkoła Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia
Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia
Wpisany przez Jakucewicz Anna   

W dniach 16 - 23 października 2015 r. w wielu szkołach w Polsce odbywa się kampania: „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia”, która promuje zdrowe żywienie, głównie jedzenie chleba wypiekanego metodami tradycyjnymi oraz styl życia służący zdrowiu.

Nasze gimnazjum po raz kolejny uczestniczy w tej kampanii. Jako szkoła promująca zdrowie realizuje wiele działań mających na celu podniesienie znajomości wśród młodzieży zasad żywienia, które pozwolą zachować zdrowie na długie lata. Dzień 23 października był niezwykły, gdyż na zakończenie kampanii zorganizowany został wielki kiermasz prozdrowotny, na którym znalazły się regionalne produkty takie jak chleb, masło, twaróg, miód, konfitury, kwas chlebowy. Większość produktów dostarczyli uczniowie gimnazjum. Konwencja dekoracji nawiązywała do elementów ludowych, czego dowodem był wieniec dożynkowy wypożyczony od GOK w Żarnowie, a młodzieżowi liderzy promocji zdrowia w tej samej stylistyce dobrali stroje. Prawdziwy ludowy jarmark budził zachwyt wielością produktów oraz przedmiotów podkreślających ich urok. Na antyramach znajdowały się informacje dotyczące wartości odżywczych chleba na zakwasie i jego zalet dla organizmu oraz przepis na chleb razowy. Na kiermaszu największe zainteresowanie budził chleb samodzielnie wypieczony przez uczniów i ich rodziców w domu. Z niego oraz dostarczonego przez licznych sponsorów i przyniesionych dodatków nasi liderzy promocji zdrowia przygotowali pyszne kanapki, które zniknęły w mgnieniu oka, popijane pysznym kwasem chlebowym. Takie drugie śniadanie było świetną alternatywą dla tzw.” śmieciowego jedzenia” tak popularnego wśród młodzieży. Wszyscy uczniowie podkreślali nie tylko walory smakowe ale i zdrowotne tego poczęstunku.

Ta kampania była przykładem propagowania zdrowego odżywiania, co czynimy na co dzień jako szkoła promująca zdrowie.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę sponsorów, którzy wsparli naszą kampanię, a byli nimi: Zakład Piekarniczy „Asta” Andrzej Siemion, Augustowska Spółdzielnia Spożywców „Społem”, Zakład Piekarniczy Jerzy Bernatowicz, "Nerkowscy A. I. R." Sp.j. Sprzedaż Artykułów Piekarniczo-Cukierniczych w Rajgrodzie, Augustowianka  Sp. z o.o. w Augustowie, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „Cymes” Adam Ołów w Suwałkach oraz Anna Warcińska Kwiaciarnia "U Anny"w Augustowie.

Kampanię przygotował szkolny zespół ds. promocji zdrowia w składzie: Anna Jakucewicz - koordynator, Wiesława Domańska, Lena Olechowska, Hanna Piekarska, Barbara Milewska, Wojciech Sikora, Adam Miklaszewski, Ewa Sadowska z pomocą młodzieżowych liderów promocji zdrowia.

Sprawozdanie z kampanii jak co roku zostanie umieszczone w ogólnopolskim biuletynie przygotowanym przez Fundację Dobre Życie wydanym przy współfinansowaniu ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

IMG_0785

IMG_0818
Więcej zdjęć w galerii.
 

Nasz Patron

znaksybiraka

Sybiracy

kalendarz

czerwiec 2018
N P W Ś C Pt S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

other language

ang1 nrf1 rus1

Projekty

erasmus


Kodowanie__small


comenius


logo_etwinning


     logo_aktyw_ed


lepsza_szkola


przjaznaspz_logo


mapa_kreatywnosci_znaczek


logo_czytam


szkola_z_klasa


 

uczniowie_z_klasa


szkolabp


logo_nib


kapital


Nasz Adres

Gimnazjum nr 2
im. Sybiraków
ul. Nowomiejska 41
16-300 Augustów
087 643 22 30

Napisz do Nas
gim2.vdl.pl

gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości