Home klasa eksperymentalno-badawcza Klasa eksperymentalno-badawcza na mobilnej wystawie edukacyjnej
Klasa eksperymentalno-badawcza na mobilnej wystawie edukacyjnej
Wpisany przez Szymon Ewko

Dnia 20 października 2015 klasa II d wybrała się razem z panią Agnieszką Karp i panią Marzanną Czerwińską do Augustowskiego Centrum Edukacyjnego na mobilną wystawę edukacyjną i seminarium popularno-naukowe INNO-EKO-TECH zorganizowaną przez Politechnikę Białostocką pt. „Energia przyszłości”.

Uczelnia przygotowała wiele stanowisk doświadczalnych nawiązujących do tego tematu. Na jednym z nich zadaniem uczestnika było za pomocą siły umysłu sprawić, aby zaświeciła się dioda(oczywiście z pomocą odpowiedniego sprzętu). Na wystawie znajdowało się także stanowisko, na którym dzięki specjalnemu urządzeniu o nazwie Oculus Rift można było przenieść się do wirtualnego świata gier. Można było także podziwiać marsjański łazik i małe, inteligentne roboty. Po obejrzeniu wszystkich eksponatów i samodzielnym wykonaniu wielu zadań, udaliśmy się na seminarium dotyczące energii odnawialnej. Dowiedzieliśmy się na nim wielu ciekawych rzeczy, a m.in. jak nazywa się i gdzie leżą największe elektrownie wykorzystujące energię: słoneczną, wodną, oraz wiatrową. Dzięki temu wykładowi przyswoiliśmy wiele informacji, które przydadzą nam się w szkole. Cała klasa była zadowolona z zajęć przygotowanych przez politechnikę.

Na naszej stronie Facebookowej znajudją się również zdjęcia: www.facebook.com/klasa1deksperymentalnobadawcza Polub nas!

luty 2018