Home Kreatywni na co dzień Kreatywni na start!
Kreatywni na start!
Wpisany przez B.T.   

W październiku wystartowaliśmy z kolejnym programem "Kreatywni na co dzień", którego trenerem jest p.B.Tomaszewska. Program jest realizowany w klasie IIc, ale na zajęcia może przyjść każdy, kto chiałby rozwinąć swoją wyobraźnię. Uczymy sie poprzez zabawę, stawiamy na dobry humor i niebanalne pomysły. Dziś na przykład szukaliśmy niezwykłych zastosowań  szczoteczki do zębów. Jedna z uczestniczek zajęć wpadła na pomysł, że ten przedmiot może służyć m.in. do wyczesywania pcheł z grzywy jednorożcaSmile.

Opowiadaliśmy też historyjkę, której bohaterem były warzywa. Okazało się, że tak pospolite zdrowe produkty nie są łatwym materiałem literackim. Może powinniśmy najpierw zjeść te warzywa, a dopiero potem pleść trzy po trzy? Spróbujemy następnym razem.

Udało nam się również przygotować wizytówki, które nas identyfikowały. Wszystko byłoby proste, gdyby nie to, że fiszki wędrowały z rąk do rąk i każdy z uczestników opowiadał o uczniu, którego wizytówkę posiadał. Nie obyło się bez śmiechu, bo swobodna interpretacja znaków wyzwoliła naszą kreatywność.

Na bieżąco będziemy starali się informować Was o naszych poczynaniach. Czytajcie o nas również na facebookuLaughing.

Uczniowie, którzy byli dziasiaj obecni na zajęciach stwierdzili, że atutem naszego spotkania było to, że nie dopuściliśmy do nudy. Czyż nie jest to najlepsza reklama? Wink Od siebie mogę dodać, że z tych nieszablonowych lekcji, uczniowie niechętnie wychodzą i zawsze proszą o więcej, więc tym miłym akcentem kończę krótką relację. Kroczcie ścieżkami wyobraźni, otwierajcie kluczem skrzynię z pomysłami, a moc będzie z Wami.

 

Nasz Patron

znaksybiraka

Sybiracy

kalendarz

luty 2018
N P W Ś C Pt S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

other language

ang1 nrf1 rus1

Projekty

erasmus


Kodowanie__small


comenius


logo_etwinning


     logo_aktyw_ed


lepsza_szkola


przjaznaspz_logo


mapa_kreatywnosci_znaczek


logo_czytam


szkola_z_klasa


 

uczniowie_z_klasa


szkolabp


logo_nib


kapital


Nasz Adres

Gimnazjum nr 2
im. Sybiraków
ul. Nowomiejska 41
16-300 Augustów
087 643 22 30

Napisz do Nas
gim2.vdl.pl

gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości