Home wychowanie fizyczne Międzyszkolna Liga piłki Siatkowej
Międzyszkolna Liga piłki Siatkowej

Międzyszkolna Liga Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Augustowskiego Centrum Edukacyjnego w Augustowie.

W obecnym roku szkolnym graliśmy w Międzyszkolnej Lidze Piłki Siatkowej. Liga trwała od października

do czerwca. Brały w niej udział szkoły gimnazjalne w liczbie trzy gimnazja dziewcząt, cztery chłopców oraz ponadgimnazjalne cztery dziewcząt i pięć chłopców. Graliśmy systemem „każdy z każdym” oraz rundę rewanżową również tym systemem. Sędziami byli organizatorzy, czyli nauczyciele wychowania fizycznego z ACE p. Jacek Szybajło i p. Tomasz Wiszyński.

Nasza drużyna dziewcząt to: Anna Wyszyńska, Weronika Sołtys, Sylwia Wawiórko, Martyna Piętowska, Aleksandra Skamrot, Karolina Grzywińska, Julia Wolinowska.

Drużyna chłopców: Szymon Kaczmaryn, Krystian Chudecki, Bartosz Filipowicz, Mateusz Kłos, Patryk Turowski, Mariusz Brankiewicz, Adam Jedliński, Kamil Nawrocki, Patryk Połubiński.

Po rozegraniu wszystkich meczy nasze dziewczęta okazały się najlepsze w kategorii gimnazjów zajmując I miejsce a w klasyfikacji ostatecznej IV miejsce. Chłopcy w kategorii gimnazjów zajęli III miejsce a ostatecznie VII miejsce. Na zakończenie Ligii zagraliśmy tradycyjne miksty, w których zajęliśmy I miejsce. Gratulacje.

Nagrody w postaci pucharów wręczyła pani dyrektor Krystyna Sakowicz. Wybrano najlepszych zawodników , którzy otrzymali albumy. W naszej drużynie zaszczyt ten przypadł Weronice Sołtys. Organizatorzy podkreślili wysoki poziom zawodów.

Obie drużyny prowadził p. Wojciech Sikora.

CAM04030CAM04034CAM04047CAM04052                                                                                                    W.S.