Home biblioteka i MCI Październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
Październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
Wpisany przez Małgorzata Sawicka

Nasze gimnazjum jak co roku w październiku włącza się w obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Trgoroczne obchody odbywają się pod hasłem: "Kto czyta książki ten żyje podwójnie"

Zapraszamy do uczestnictwa w konkursach i zabawach bibliotecznych.

„KSIĄŻKA NA JESIENNYCH LIŚCIACH”
Konkurs odbędzie się 21 października.  Adresowany jest do  uczniów naszego gimnazjum. Jesienny wiatr rozwiał kolorowe liście po korytarzu szkolnym. Na niektórych liściach zamieszczono  słowo „książka” w różnych  językach. Zadaniem uczestników konkursu jest odszukanie  liści i odgadnięcie z jakiego języka pochodzi napis. Zwycięzcą zostanie osoba, która najszybciej znajdzie najwięcej ukrytych liści i poda prawidłową odpowiedź.

Regulamin konkursu grafiki komputerowej "Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka”

organizowanego z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych 2014

Organizator:

Organizatorem konkursu jest Sekcja Bibliotekarska Oddziału ZNP w Augustowie, ul. 29 Listopada 9, 16-300 Augustów, tel. do przewodniczącej sekcji Moniki Rowińskiej: 697 720 227, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Cele konkursu:
1. Propagowanie czytelnictwa i bibliotek.
2. Budzenie zainteresowania grafiką komputerową.
3. Rozwijanie wrażliwości estetycznej, wyobraźni i ekspresji plastycznej.

Regulamin konkursu:
1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu Augustowa i powiatu augustowskiego.

2. Pracę plastyczną pt. "Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka” uczniowie mają wykonać przy pomocy dowolnego programu graficznego. Praca powinna być wykonana samodzielnie przez jednego autora. Prace nie powinny zawierać żadnych gotowych elementów cudzego autorstwa, takich jak np. kliparty lub zeskanowane ilustracje.
 Pliki należy nazwać według następującego wzoru: szkoła uczestnika, imię i nazwisko autora pracy, np.: sp1_jan_kowalski.jpg
3. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną pracę. Prace z danej szkoły można nagrać na jednej płycie CD i wraz z wypełnionymi kartami zgłoszenia należy przesłać pocztą lub dostarczyć osobiście do 14 listopada 2014 r. na adres:

Monika Rowińska

Szkoła Podstawowa nr 4 w Augustowie

ul. Marii Konopnickiej 5

z dopiskiem: konkurs grafiki
4. Oceny dostarczonych prac dokona powołana przez organizatorów Komisja Oceniająca w dniu 17 listopada. Wyniki zostaną ogłoszone do 21  listopada 2013 r. pocztą elektroniczną na adres e-mail opiekunów podany w karcie zgłoszenia.
Wstępnie uroczyste podsumowanie konkursu planowane jest na 24 listopada 2014 r. w sali konferencyjnej Hotelu „Logos” w Augustowie o godz. 16.00.

5. Organizator nie zwraca nadesłanych prac.

6. Nadesłanie prac na konkurs jest jednoznaczne ze zgodą na publikację danych osobowych oraz prezentację pracy na stronach internetowych szkół i bibliotek szkolnych z terenu Augustowa i powiatu augustowskiego oraz w lokalnych mediach.

KARTA ZGŁOSZENIA

Imię i nazwisko uczestnika

Nazwa i adres szkoły

Imię i nazwisko opiekuna