Home zdrowa szkoła Dzień Zdrowia i Sportu
Dzień Zdrowia i Sportu
Wpisany przez Jakucewicz Anna
Dnia 23 czerwca 2014 r. uczniowie klas pierwszych brali udział w Dniu Zdrowia i Sportu. Była to okazja do podsumowania szkolnych działań prozdrowotnych m.in programu "Trzymaj formę" w ramach Szkoły Promującej Zdrowie. Od rana wszyscy pierwszoklasiści rywalizowali indywidualnie i klasami w turnieju soportowym, w którym było szereg konkurencji m.in. Następnie na 7 godz.lekcyjnej uczestnicy zmagań sportowych spotkali się na sali gimnastycznej na zmaganiach wiedzowych. Młodzież musiała wykazać się wiedzą z zakresu zdrowego odżywiania, pomocy przedmedycznej oraz popisać się umiejętnością prezentacji stworzonych haseł prozdrowotnych. Na ścianach można było zobaczyć prace plastyczne klas prezentujące piramidy zdrowia. Komisja w składzie: Anna Jakucewicz - szkolny koordynator promocji zdrowia, Hanna Piekarska - nauczyciel edb, Teresa Rusiłowska - pielęgniarka szkolna z NZOZ "Lider" i p. Joanna Sturgulewska z Powiatowej Stacji Sanitarno -Epidemiologicznej w Augustowie oceniała zmagania trzyosobowych zespołów reprezentujących klasy pierwsze oraz innych uczestniczących w tym konkursie.Zadania nie były łątwe, a uczniowie wykazali się dużą wiedzą, o czym mogą świadczyć wyniku: I c- 17 pkt., I a - 15 pkt. i I b - 13 pkt. Najbardziej wyrównaną konkurencją okazały się sałatki przygotowane przez  uczniów, które z przyjemnością degustowała komisja. Natomiast zmagania sportowe wygrała kl. I a - 469 pkt. przed I c - 447 pkt i I b - 372 pkt. a indywidualnie wśród dziewcząt: Natalia Tichanow z kl I b - 32 pkt. i Adam Kamiński z kl.I c - 35 pkt. Nagrody dla najlepszych klas wręczyłą p. dyrektor Henryka Rzepecka gratulując wszystkim wyników i dziękując organizatorom za przygotowanie tego dnia. Całość imprezy prozdrowotnej prowadziła p. Ewa Sadowska a przygotowali członkowie zespołu promocji zdrwowia w składzie: Ewa Sadowska, Hanna Piekarska, Barbara Milewska, Wojciech Sikora i Adam Miklaszewski.

IMGP9418

IMGP9466