Jak przekazać 1 % podatku na nasze stowarzyszenie.
Wpisany przez Rzepecka Henryka

Do Przyjaciół gimnazjum !

W naszej szkole od 2005r. działa Stowarzyszenie Przyjaciół Gimnazjum nr 2 im. Sybiraków w Augustowie. Dzięki staraniom jego członków udało się między innymi:

• dofinansować wiele konkursów i imprez szkolnych
  • ufundować stypendia dla najzdolniejszych uczniów
  • wyremontować sale lekcyjne
  • zakupić sprzęt video i audio
  • zakupić pomoce dydaktyczne i książki do biblioteki szkolnej
  • zorganizować dodatkowe zajęcia dla naszych uczniów

W październiku 2008 roku nasze Stowarzyszenie uzyskało status organizacji pożytku publicznego.

W związku z tym zwracamy się z prośbą, aby przy wypełnianiu deklaracji podatkowej zechcieli Państwo przekazać 1% swego podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia. Uzyskane w ten sposób środki pozwolą nam kontynuować działania na rzecz wysokiej jakości edukacji Państwa dzieci.

Jak przekazać 1% podatku?

Należy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym  zeznaniu podatkowym. Po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia w tym roku, w ostatnich rubrykach wpisujemy nazwę: Stowarzyszenie Przyjaciół Gimnazjum nr 2 im. Sybiraków w Augustowie i numer, pod jakim Stowarzyszenie widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym - 0000233135.

Wpisujemy także kwotę, którą chcemy przekazać dla Stowarzyszenia, nie może ona jednak przekraczać 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Prosimu pamiętać, że z prawa przekazania 1% podatku dochodowego można skorzystać wyłącznie pod warunkiem złożenia zeznania podatkowego w terminie - do 30 kwietnia 2009r.

Ważne: odpis 1% nie znosi możliwości odliczenia od dochodu darowizny.

Więcej informacji na temat możliwości odliczenia 1% od podatku znajdziecie Państwo na stronie : www.pit.pl/1procent

Z góry dziękujemy za Państwa pomoc! Pamiętajmy, że razem możemy

zrobić więcej!!!