Home Wolontariat Hospicjum to też życie
Hospicjum to też życie
Wpisany przez E.Sz.

W ramach ogólnopolskiej akcji „Hospicjum to też życie” 12 października na Rynku Zygmunta  Augusta odbyła się zbiórka pieniędzy na rzecz hospicjum.

I tym razem również nasi wolontariusze przyłączyli się do tej akcji.  W kampanii wzięło udział 31 wolontariuszek i 2 wolontariuszy wraz z p. Ewą Sztukowską. Byli to uczniowie przede wszystkim z klas pierwszych, kilkoro z klas drugich i trzecich. Z klasy Ia: Mateusz Czajkowski, Arkadiusz Kuryło, Julia Milanowska, Julia Bagińska, Karolina Miklas i Katarzyna Karbowska; z klasy Ib: Karolina Chomiczewska, Natalia Tichanow, Justyna Twardowska, Anna Wojtuszko, Aleksandra Sokołowska, Julia Jankowska i Ewelina Łapińska; z klasy Ic: Sara Ruggiero, Martyna Owsianko, Klaudia Kotarska, Justyna Wasilewska, Monika Pobojewski, Natalia Szypulewska, Dorota Dzieniszewska i Julia Szczęsna; z klasy IIb:  Martyna Pietowska i Weronika Zawadzka; z klasy IIc: Anna Wyszyńska i Natalia Sturgulewska; z klasy IIIa: Anna Bujnowska i Agnieszka Narolewska; z klasy IIIc: Anna Kamińska, Sylwia Galicka, Kinga Jatkowska, Aleksandra Dadura, Dagmara Maksimowska i Monika Lange. Zbiórkę pieniędzy rozpoczęto o godzinie 10 i zakończono o14. Wolontariuszki: Martyna Owsianko, Monika Pobojewski, Natalia Sturgulewska upiekły ciasta i oddały  wolontariuszkom z Augustowskiego centrum Edukacyjnego do sprzedania.

Dwie wolontariuszki z klasy IIc: Anna Wyszyńska i Natalia Sturgulewska wykonały 4 puszki z logo hospicjum, do których  wrzucano pieniążki na rzecz naszego augustowskiego hospicjum.

Przygotowujemy się do sprzątania Hospicjum. Zapraszamy chętnych, proszę zgłaszać się do p. Ewy Sztukowskiej.

listopad 2018